LR Seimo spaudos konferencija „Kodėl Lietuvoje jaunoms merginoms reikalinga efektyvi kontracepcija?“

LR Seimo spaudos konferencija „Kodėl Lietuvoje jaunoms merginoms reikalinga efektyvi kontracepcija?“
2020 m. gegužės 14 d., 9.30 val. LR Seime įvyko spaudos konferencija „Kodėl Lietuvoje jaunoms merginoms reikalinga efektyvi kontracepcija?“.
 

Lietuva pagal nėščių paauglių skaičių, lytinį švietimą ir kontracepcijos prieinamumą yra viena iš prasčiausiai vertinamų Europos sąjungos valstybių. Per metus Lietuvoje pagimdo apie 300 paauglių. Iš kurių apytikriai 100 vidurinės mokyklos klasių moksleivių, kurios kasmet yra priverstos nutraukti mokslus dėl nėštumų ir gimdymų. Nepaisant aukštos medicinos paslaugų kokybės Lietuvoje paauglių nėštumai yra rizikingesni su daugiau komplikacijų, paauglės dažniau turi įvairių rizikos veiksnių, gimdo prieš laiką ir vėliau susiduria su kur kas didesne socialinės atskirties rizika. Todėl tema ypatingai aktuali.

Sprendimai, turintys potencialiai didelę reikšmę jaunų merginų, moterų ateičiai, Lietuvoje turėtų būti priimami įsiklausant į medikų, mokslininkų, ekspertų nuomonę, o ne remiantis emociniais argumentais ar tam tikras pažiūras turinčios grupės sprendimais.

 
 

Spaudos konferencijos video įrašas, spauskite ČIA
 
Daugiau informacijos apie spaudos konferenciją, spauskite ČIA
Visos teisės saugomos. © 2017. Lietuvos akušerių ginekologų draugija