Pacientės patirtis ir nuostatos susijusios su embrionų perkėlimu (klausimynas)

 Pacientės patirtis ir nuostatos susijusios su embrionų perkėlimu (klausimynas)

Šie klausimai yra vieni pagrindinių porų konsultavimo dėl vaisingumo sutrikimų ir jau pačio gydymo ciklo metu. Nors iki šiol yra atlikta nemažai tyrimų apie perkeliamų embrionų skaičiaus ir nėštumo po pagalbinio apsivaisinimo procedūrų užsimezgimo tikimybę bei susijusias rizikas, parengta tarptautinių ir nacionalinių rekomendacijų, o ši procedūra dažniausiai yra itin griežtai reglamentuojama teisės aktų, visgi, išlieka nemažai neatsakytų klausimų. Ypač, jei tai vertinama iš pacientų pusės - jų lūkesčių bei turimų žinių.

Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugija (ESHRE) drauge su Europos vaisingumo sutrikimus turinčius pacientus vienijančia organizacija – Fertility Europe inicijavo klausimyno apie pacientų patirtis ir lūkesčius, susijusius su perkeliamų embrionų skaičiumi pagalbinio apvaisinimo ciklo metu, parengimą. Vėliau šių atsakymų pagrindu bus suformuluotos atitinkamos gairės, siekiant tobulinti paslaugų teikimo kokybę ir efektyvumą.

Labai kviečiame pasidalinti šia informacija su vaisingumo sutrikimų turinčiais pacientais ir paskatinti juos užpildyti klausimyną. Klausimynas yra anonimiškas, veikia lietuviška versija. 

Tik dar norime atkreipti dėmesį - kadangi klausimynas yra paruoštas vienas bendras visoms Europos šalims, tam tikri klausimai gali nesutapti su Lietuvoje galiojančia tvarka. Tokiu atveju šias dalis reikėtų tiesiog praleisti.  

Ačiū už Jūsų laiką ir pagalbą.

Nuoroda į klausimyną: spauskite ČIA

Visos teisės saugomos. © 2017. Lietuvos akušerių ginekologų draugija