COVID-19 INFEKCIJA IR NĖŠTUMAS

COVID-19 INFEKCIJA IR NĖŠTUMAS

Lietuvos akušerių ginekologų draugija kartu su Jaunųjų gydytojų asociacija, Mergaičių ir moterų akademija bei Akademija šeimai parengė informaciją pacientėms ir jų artimiesiems dėl COVID-19 infekcijos ir nėštumo, kurios forma dažniausiai užduodami klausimai bei atsakymai.

Šiandien mes ir visas pasaulis kartu kovojame su COVID-19 virusu. Virusui nepaliaujamai plintant, kiekvienas asmeniškai susiduriame su jo sukeliamomis sveikatos, socialinėmis, ekonominėmis ir kitomis pasekmėmis. Kaip ir kiekvienos krizės metu, šiandien didžioji dalis pasaulio susiduria su, ko gero, gerokai didesniu, nei koronavirusas, iššūkiu – nepaliaujamu žmogaus tikėjimu neliečiamumo mitu. Šiandien plintantis virusas, deja, nesirenka, todėl ir sustabdyti jį galime tik sustabdę save. Šis sustojimas ne tik padės apsaugoti save, artimuosius, draugus ir kiekvieną šalia esantį asmenį, bet ir tėvams svarbiausią žmogų – kūdikį, nepriklausomai, ar jis dar tik ruošiasi gimti, ar jau yra atėjęs į šį pasaulį.

Šiandien, kai virusas mūsų šalyje jau perėjo į kitą plitimo stadiją, infektologai ir epidemiologai įspėja, kad kiekvieną gatvėje sutiktą žmogų galime laikyti potencialiu ligos nešiotoju – gyvenimas dar labiau sustoja.

Atsakingai vertindami situacijos rimtumą ir sudėtingumą, atsižvelgdami į galimus šios itin lakios ir pavojingos infekcijos keliamus pavojus, remdamiesi mokslo įrodymais pagrįsta gerąja klinikine patirtimi, tarptautinių bei nacionalinių ekspertų rekomendacijomis, parengėme gaires, skirtas besilaukiančioms šeimoms ir besiruošiančioms gimdyti moterims bei jų artimiesiems. Šios gairės patvirtintos Lietuvos akušerių ginekologų draugijos valdybos. Kartu norime atkreipti dėmesį, kad epidemiologinė ir klinikinės situacija labai keičiasi, todėl žinios yra nuolatos atnaujinamos.

 

Informacinis leidinys: spauskite Čia

Visos teisės saugomos. © 2017. Lietuvos akušerių ginekologų draugija